Gera paskola...

Laisve tavo idejoms


Paskola bustui:

Būsto paskolos - paskolos, skirtos būsto pirkimui, statybai, remontui ar renovacijai, taip pat žemės sklypo įsigijimui bei būsto jame statybai.
Jei mastote įsigyti būstą, kredito įstaigos Jums pasiūlo, būsto paskolą (kreditą). Busto paskolos, suteikiamos gyventojui gaunančiam nuolatines, oficialias pajamas. Skirtingos finansines institucijos siūlo skirtingas sąlygas būsto paskola gauti.

Bankui yra įkeičiamas perkamas būstas arba turimas nekilnojamasis turtas. Busto paskolos sumos ir užstato santykis priklauso nuo įkeičiamo nekilnojamojo turto vertės ir nuo būsto statybos metų. Jei kreditas draudžiamas UAB „Būsto paskolų draudimas“ arba bankui įkeičiamas papildomas nekilnojamasis turtas, gali būti finansuojama iki 80 proc. įkeičiamo nekilnojamojo turto vertės. Busto paskolos laikotarpis gali būti iki 40 metų.

Kreipiantis į banką dėl busto paskolos, galima pasirinkti kreditą su fiksuota arba kintama palūkanų norma. Fiksuotos palūkanos nustatomos tam tikram laikotarpiui. Kintamos palūkanos keičiasi kas 3,6 ar 12 mėnesių, atsižvelgiant į Jūsų pasirinkto laikotarpio VILIBOR, EURIBOR arba LIBOR. Palūkanas sudaro bazinė palūkanų norma ir maržos procentas.

Busto paskola gali būti grąžinama anuiteto arba linijiniu metodu. Mokant linijiniu būdu, kreditas yra grąžinamas vienodomis įmokomis, o palūkanos mokamos už negrąžintą busto paskolos sumą. Mokant anuiteto metodu, kreditas ir palūkanos mokamos lygiomis įmokomis kiekvieną mėnesį. Kredito grąžinimas gali būti atidėtas iki 3 metų.

Gave paskolą, bukite ramus. Tam turitė buti visiškai tikri, kad, atkreipete dėmesi į keletą svarbiu momentų.

Pažiurekimė.

1. Išsiaiškinkime ko mums reikia ir ko mės laukimę iš busimo būsto.

Tai galetu buti: Busto vieta, kambarių skaičius, išplanavimas, geografine padetis (kur pietus o kur šiaure), koks stovis ar reikia remonto ar ne, busto šildymo tipas ir kaina, kada pastatytas pastatas, ar yra šalia mokykla, poliklinika, stotelė ir t.t., komunalinių mokesčių dydis. Įvertinant šios reikalavimus galime suplanuoti kiek gali kainuoti busimas bustas.

Pereinam prie kito etapo.

2. Reikalingų dokumentu paruošimas paskolai gauti. Norint paskolos dažniausiai reikia kreiptis į banka. Tai darydami realiai ivertinkitė savo galimybes. Bankas paprašis klienta pateikti šios dokumentus: Paraiška paskolai gauti, Pasa arba asmens tapatybes kortelė ir socialinio draudimo pažymejimą; Pažima apie gaunamas pajamas Jaigu įstatymu nustatytais atvejais jūms priklauso deklaruoti savo pajamas ir tūrta, bankas paprašis turto ir pajamu deklaracijos kopijos. turimu finansinių įsipareigojimų kitiems fiziniams asmenims, imonems ar finansinems institucijoms sutarčiu kopijas. Jūsų sutuoktinis taip pat, tures pateikti pasa, socialinio draudimo pažymejimą, turimu finansinių įsipareigojimų sutarčiu kopijas.

Tada reikes.

3. Nustatyti nekilnojamojo turto rinkos vertė. Turta vertina kvalifikuoti specialistai-nepriklausomi turto vertintojai. Tai naudinga tiek bankui tiek klientui kadangi nustoroma tikroji turto vertė.

O po to

4. Pasirašom kredito sutarti. Tam kad galetume pasirašiti šia sutarti Jus turite: išsirinkti perkama busta, įvertinti ikeičiamo turto rinkos verte, paruošti bankui reikalingus popierius, ir butinai atidariti saskaita banke. Per šia saskaita Jus mokesite paskolos ir palukanu mokejimą.

Turim pinigu – perkam bustą

5. Pasirašomė pirkimo-pardavimo sutartį. Pirkimo-pardavimo sutartis pasirašoma abiem pusemis – pirkejui ir pardavejui – atvykus pas notara ir užpildžius jo pateikta forma. Prieš pasirašant sutarti butų gerai aptarti su pardavejų: Busto defektus, komplektacija (kokia įranga, ar yra rusis, garažas), kas mokes notarui notarini mokesti. Atvykdami pas notara pasirašyti pirkimo-pardavimo sutarties su savimi visi privalo tureti: pasus arba asmens tapatybes korteles, kredito sutarti (jei bustas perkamas imant kredita is banko). Pasirašius pirkimo-pardavimo sutartį, nekilnojamas turi buti iregistruotas VI Registru centro teritoriniame padalinyje. Jūms reikes: paso arba asmens tapatybės kortelės, notaro patvirtintos pirkimo-pardavimo sutarties.

Nupirkus būsta įkeičiame ji bankui.

6. Nekilnojamojo turto ikeitimas Tam kad ikeisti busta turesite kreiptis i teisma, pateikdami šios dokumentus:

savo ir savo sutuoktinio pasu kopijas arba asmens tapatybes korteles; nepilnameciu vaiku (vaiko) gimimo liudijimu kopijas; santuokos liudijimo kopija; kredito sutarties kopija; busto pirkimo-pardavimo sutarties kopija ar kita dokumenta, pagrindzianti turto juridini isigijima; VI Registru centro pazymejimo apie nuosavybes teises iregistravima kopija; laisvos formos prasyma apylinkes teismui; paskolos gavejo ir sutuoktinio pazymas apie darbo uzmokesti ar kitas gaunamas pajamas.

Na va lieka tik tai apdrausti ikeista busta.

.7. Bankui ikeičiamo busto draudimas Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus bankui įkeičiama turta reikia apdrausti nuo visu rizikų, tai yra gaisro, sprogimo, stichinės nelaimės, trečiuju asmenų neteisetos veiklos banko naudai. Draudimo suma turi buti ne mazesne nei ikeiciamo turto rinkos arba atstatomoji verte (pagal turto ivertinimo ataskaita). Draudimo terminas turi buti dviem menesiais ilgesnis nei paskolos sutartyje numatytas paskolos grazinimo terminas.

Geriausia paskola būstui- lengvatinė paskola.