Gera paskola...

Laisve tavo idejoms


Vartojamoji paskola:

Vartojamoji paskola – pinigai, kuriuos skirtingomis palūkanomis teikia bankai dažniausiai fizinems asmeninėms, šeimos ar namų ūkio reikmėms..

Vartojimo kredito įstatymasŠiuo įstatymu griežtinamos vartojimo kreditavimo reklamos sąlygos.
Vartojimo kredito sutarties reklamoje, kurioje nurodoma palūkanų norma arba bet kokios su vartojimo kreditu susijusios išlaidos, privalės būti aiškiai, glaustai ir pastebimai nurodyta ir ši informacija: fiksuotoji ir (arba) kintamoji vartojimo kredito palūkanų norma ir informacija apie išlaidas, įtrauktas į bendrą vartojimo kredito kainą; bendra vartojimo kredito suma; bendros vartojimo kredito kainos metinė norma; jei taikoma, vartojimo kredito sutarties trukmė ir vartojimo kredito grąžinimo terminas (jeigu jie nesutampa); prekių ar paslaugų kaina ir bet kokio išankstinio mokėjimo suma, jeigu vartojimo kreditas suteikiamas atidedant mokėjimą už konkrečias prekes ar paslaugas.
Įstatyme įtvirtinta labai svarbi kredito gavėjui teisė grąžinti gautus vartojimo kreditus, atsisakant sutarčių anksčiau laiko, t.y. kredito gavėjai įgyja teisę per 14 dienų nuo sutarties sudarymo dienos be rimtesnių pasekmių nutraukti vartojimo kredito sutartį tik grąžindami gautą kreditą ir per tą laikotarpį apskaičiuotas palūkanas už tą kreditą.
Įstatymo nuostatos turėtų užtikrinti aukštesnę vartotojų teisių apsaugą vartojimo kredito teikimo paslaugų srityje, atsižvelgiant į tai, kad pastaruoju metu sparčiai plinta kreditus teikiančių bendrovių (ypač greitų kreditų) veikla bei plečiamas jų paslaugų spektras.

Įstatymas reglamentuoja ir ginčų nagrinėjimo tvarką. Priežiūros institucija būtų jau minėta Vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Ji taip pat nagrinės ginčus ir turės priimti sprendimus, kurie bus privalomi vykdyti, jeigu jie nebus skundžiami teismui.
Vartojamosios paskolos gali būti su draudimu arba be. Apsaugotas kreditas suteikia pasiskolinusiam asmeniui garantiją, jog darbo netekimo arba ligos atveju bankas dengs palūkanas nustatytą laikotarpį. Vartojamąsias paskolas Lietuvoje teikia visi Lietuvos bankai, kredito unijos bei greitųjų kreditų bendrovės.

Tai puikus sprendimas kasdienioms problemoms spręsti, tačiau ji turi ir savų keblumų. Visų pirma jūs susiduriate su didelė tikymibe nesugebėti laiku grąžinti paskolos, nes palūkanos šiai paskolai yra pakankamai aukštos, o paskolos grąžinimo laikotarpis ne ilgesnis nei vienas mėnesis. Gražinimo terminas vartojimo paskolos gali būti ir trumpesnis nei savaitė, nuo šio laikotarpio priklauso ir vartojamosios paskolos grąžinimo kaštai, t.y. palūkanų dydis. Kuo ilgesnis laikotarpis – tuo aukštesnės palūkanos. Butina saugotis delspinigių, kurie yra net aukštesni už palūkanas ir mokami už kiekvieną pavėluotą diena grąžinti vartojimo paskolą.

Neretai vartojamoji paskola supainiojama su paskola būstui. Bet taip nera, nes paskolos būstui suma paprastai yra gerokai didesnio dydžio, o jos grąžinimo terminas žymiai ilgesnis. Be to, tai – paskola su užstatu, kurią imdami turite kredito įstaigai įkeisti turimą arba už paskolą įsigyjamą turtą.

Vartojamoji paskola skiriasi būtent tuo, jog nereikalauja jokio užstato, o skolinama suma yra gerokai mažesnė bei grąžinama per trumpesnį laikotarpį.
Vartojamoji paskola internetu apsimokėtų imti tik vienu atveju, jeigu turite patirties su tuo, ir žinote, ką darote..