Gera paskola...

Laisve tavo idejoms


Mikro kreditas:

Mikrokredito paslaugos dabar yra plačiai prieinamos. Iš viso reguliariai naudoja apie puse milijono žmoniu. Idomu tai, kad maždaug 60% skolininkų - moterys.
Kreditas yra tam tikra pinigų suma, kurią finansinė institucija skolina fiziniam ar juridiniam asmeniui ir numato sąlygas, susijusias su jos vartojimu ir grąžinimu.

Mikrokreditų įdeja priklauso ekonomistui iš Bengalio Muhammad Yunus: 1970 m. jis pradejo skolinti mažas sumas kaimo amatininkams savo gimtojoje šalyje Bangladeše. Amatininkai galedavo pagaminti daugiau prekių ir jas parduoti, pakankamai greitai gražint skola. 1983 m. Yunus įkure banka "Grameen Bank", mikrofinansavimas tapo pagrindine banko veikla. Mokslininkas sugebejo įrodyti abejojantiems, kad kredito gavėjas nebutinai turi tureti aukšto lygio pajamas, mažesnės pajamas turintis žmones del savo psichologijos taip pat gali buti paskolos gavėjais. Iniciatyva greitai rado supratimo kitose šalise Pietu Azijoje, Lotynu Amerikoje, Afrikoje. Šio metų banko klientu skaičius siekia 6,1 milijonųu, o mikrokreditų istaigu visame pasaulyje (dabar jie egzistuoja ir išsivysčiusiose šalyse) - per 90 mln. 2006 m. Muhammad Yunus buvo apdovanotas Nobelio taiko spremija .

Greitas paskolas teikiančios bendrovės vadovaujasi Bengalu filantropo idejomis . Bet jų pagrindiniai klientai - ne verslininkai, o fiziniai asmenys, kuriems krizės metu būtina "pasivyti atlyginimą." Šios bendrovės teikia paskolas tiesiogiai mažmenines prekybos parduotuvėse, daugiausia prekybos centruose. Bankai i nauja rinka žiuri neutraliai. Bankai mano, kad kai kurie klientai per menki gauti paskolą, tad mikrokreditas prieinamas beveik visiems. Jei turite pasą ar kitą asmens tapatybės dokumentą, paskola nuo 5 dienu iki dvieju savaičių, gali būti sutvarkyta per 15 minučių, o pakartotinai - per 5 minutes.

Mikro kreditas ne sprendžia problemų, bet sukelia dar didesnes ir jų sprendimą nukelia ateičiai. Mikro kreditas – labai rizikingas žingsnis gyvenime, tad prieš skolindamiesi reiketu pasitarti su specialistais. Geriausia nesiskolinti iš viso, tad reiktų teisingai susidėlioti prioritetus ir tinkamai planuoti savo išlaidas.

Pagrindinis privalumas mikrokreditų yra tas, kad Jūs galite greitai gauti nedidelę pinigų sumą per trumpą laiką. Bet jei mes apskaičiosim kredito metine palukanų norma jis pasiekia 200-500%. Norėdami gauti mikrokreditus prireiks tik paso ir 30 minučių laisvo laiko. Kaip taisikle kredito suma yra nedidelė - nuo 100 iki 10 000 Eur. Tokią paskolą galima gauti net keletui dienų. Jaigu mikrokreditas paimtas keliom dienums tai aukštos palūkanų normos, 1,5-2% per dieną nelabai stipriai jaučiamos. Tačiau ne daugelis išdrįstų imti paskolą ilgesniam laikui, nes permokos suma bus labai didelė, didesnė nei pradinę paskolos sumą. Jei skolininkas turi kokių nors sunkumų su kredito gražinimų, tai gali privesti prie asmeninio bankroto.

Kodėl žmonės naudojasi mikrokreditais? Priežasčių yra daug, kai kurie neturi pakankamai pinigų sumokėti už dovana ar nepakanka pinigų sumoketi už svetainės baldus, ypač jei tai yra akcijos metų. Sutinkate, kad toks baldų pirkimas ipač akcijos metų yra vertingas pirkinis. Yra pilna atvejų, kąda jums gali prireikti mikrokredito, bet nereikia tikėtis kad, jaigu kredito suma yra maža, jos nereikia gražinti. Mikrofinansų institucija pateiks ieškinį teismui dėl įsiskolinimo ir imsis griežtų priemonių grąžinti skolą, pavyzdžiui, kreiptis antstolius ar turto areštas. Mikrokreditų procentai auga kiekvieną dieną, tad gali greitai paversti jį didžiulia ir nepakeliama sumą.

Tačiau tai neturi įtakos mikrokreditų populiarumui .

Daugeliu atvejų, mikrofinansų institucijų skolininkai yra žmonės, kurie dėl kokių nors priežasčių negali pasinaudoti banko kreditavimo pasiūlymais. Manome, kad verta 10 kartų pasvarstyti ar vartoti toki kreditą, gal geriau kreiptis pas draugą ar pažįstamą?


Paskolu, teikiamu mažas pajamas gaunantiems žmonems 732% metinių palukanų negasdina.